Ja Jestem Drogą

Ja Jestem Drogą

Pierwsze powakacyjne spotkanie Drohiczyńskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej odbyło się w dniach 6-8 października. Dotychczas grupa spotykała się zazwyczaj w Drohiczynie lub Nurcu-Stacji, a teraz zawitała do Centrum Spotkań i Dialogu w Sokołowie Podlaskim i zostanie tu na dłużej.

Tym razem spotkanie odbywało się pod hasłem „Ja jestem drogą”, co idealnie oddawało charakter pieśni, nad jakimi pracowali uczestnicy.  Plan dnia warsztatowiczów wypełniały współbrzmienia, emisja głosu, praca nad głównym utworem z gościem specjalnym Anną Waligórą-Tarnowską oraz wspólna modlitwa. DWML to formacja nie tylko muzyczna, ale też wspólnota modlitewna, co na tych warsztatach było mocno odczuwalne. Tradycyjnie wspólne Msze Święte, adoracja Najświętszego Sakramentu czy łączność duchowa z wiernymi modlącymi się w całym kraju na „Różańcu do granic”, pozwoliły  potraktować ten czas jako swego rodzaju rekolekcje.

Ważnym punktem tych warsztatów była praca na wymagającym utworem „Northern Lights” wraz z gościem specjalnym. Instruktorka emisji głosu Anna Waligóra-Tarnowska podkreśliła, że chór DWML wyróżnia ogromne zaangażowanie i elastyczność w pracy, a słuchanie uwag przynosi efekty. Pani Ania zauważyła, że pasja do śpiewania bije z oczu, serc i ciał uczestników, a ponadto nikogo nie przeraża nauka nowych, trudnych utworów. 

Warsztaty tworzą ludzie młodzi, więc nie mogło zabraknąć czasu na zabawę i integrację. Była ona szczególnie ważna, ze względu na dużą ilość nowych głosów w chórze. 

Wszyscy uczestnicy zgodnie twierdzą, że były to jedne z najlepszych warsztatów w ostatnim czasie i już nie mogą doczekać się kolejnych, które odbędą się na początku grudnia.

Wiktoria Głowacz/DJ
źródło – podlasie24.pl