15622054_1280406358693497_4107132427572486136_n

Światło Wiary

W dniach 9- 11 grudnia 2016 roku w Drohiczynie odbyły się kolejne Warsztaty Muzyki Liturgicznej pod hasłem Światło wiary. Przybrały one nieco inny charakter niż zwykle, ponieważ w tym roku zrezygnowaliśmy z koncertów kolędowych.  Dzięki temu mogliśmy skoncentrować się na dogłębnej pracy nad głosem, a zarazem przeżyć wyjątkowe rekolekcje. Przede wszystkim postawiliśmy na intensywną pracę nad utworami. Zorganizowaliśmy także emisje głosu, aby w mniejszych grupach wypracować techniki prawidłowego śpiewu.   

Pragnęliśmy skupić się na szlifowaniu i dopieszczaniu każdych szczegółów.  Nie zabrakło czasu na wspólną integrację, podczas której wspólnie tworzyliśmy własnoręcznie lampiony na roraty. Nasz plan wypełniały  elementy modlitewne, realizowane jako spójny cykl, na który składały się adoracja, namiot spotkania, homilie i roraty. Punkty te pozwoliły nam doskonale przygotować się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. 

Tradycyjnie w sobotni wieczór odbyła się Wigilia. Dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy najlepsze życzenia, śpiewaliśmy kolędy.  Warsztaty zakończyliśmy symbolicznym przekazaniem światła wiary przez kleryka Mateusza wszystkim uczestnikom. Każdy otrzymał zapaloną świeczkę. Dzięki temu doświadczyliśmy mocy wspólnoty. Przepełnieni radością i spokojem wróciliśmy do swoich domów.

Katarzyna Głogowska